+420 720 751 567

IT

Členství v AZZP

Scenario je členem asociace zaměstnavatelů

zdravotně postižených.

Základní informace

Potřebujete spolehlivého dodavatele s náhradním plněním? Potřebujete si ověřit platnost základních informací o náhradním plnění? Chcete získat ověřené informace k problematice náhradního plnění? Pak jste zde správně!

Produkty a služby

Chcete zjistit, které všechny dodávky a služby u nás můžete nakoupit s náhradním plněním? Chcete se vyhnout tzv. přefakturacím a hledáte skutečného dodavatele s náhradním plněním, který vytváří hodnoty?

Kalkulačka náhradního plnění

Potřebujete aktuální “kalkulačku” pro výpočet náhradního plnění? Chcete mít vždy správný výpočet potřeby výše náhradního plnění? Chcete s výpočtem poradit? Pak jste zde správně!

Členství v AZZP

Znáte AZZP (asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených)? Víte, že pro členství v této asociaci je nutné plnit tvrdá kritéria kladené na její členy? Hledáte skutečného zaměstnavatele s aktivní účastí na programech asociace?

Správně a v plné výši

Řešíte průběžně náhradní plnění a na konci roku pak finalizujete? Máte na konci roku stres z vysokých odvodů a horečně počítáte, kolik toho ještě v rámci náhradního plnění musíte nakoupit?

Základní informace o náhradním plnění

 

Tak, jako v předchozích letech se i v letošním roce firmy, s více než 25 zaměstnanci, řídí zákonem o zaměstnanosti, ze kterého vyplývá povinnost zaměstnávat minimálně 4% zaměstnanců se změněnou pracovní schopností. Stále také platí odvod do státního rozpočtu za nesplnění této povinnosti. Odvod je ve výši 2,5 násobku průměrné mzdy vyhlášené Českým statistickým úřadem.

 

I v letošním roce je zachována možnost nahradit tento odvod nákupem zboží a služeb od zaměstnavatelů s podílem zaměstnanců se změněnou pracovní schopností nad 50% v režimu tzv. „náhradního plnění“, ve smyslu 81 zákona č. 435/2004 Sb. (Možná je i kombinace odvodu a splnění části nákupem zboží a služeb v režimu náhradního plnění, kterou si můžete spočítat v naší kalkulačce náhradního plnění).

 

Definice osob se zdravotním postižením, Ustanovení § 67 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti (dále jen „zákon o zaměstnanosti“), definuje osoby se zdravotním postižením, kterým je poskytována zvýšená ochrana na trhu práce.

 

 

Osobou se zdravotním postižením je fyzická osoba, která je orgánem sociálního zabezpečení uznána

 

  • invalidním ve třetím stupni,
  • invalidním v prvním nebo druhém stupni,
  • zdravotně znevýhodněnou.

 

Skutečnost, že je osobou se zdravotním postižením, dokládá fyzická osoba posudkem nebo potvrzením orgánu sociálního zabezpečení.

 

I v letošním roce platí pro poskytovatele „náhradního plnění“ limit poskytnutelného „náhradního plnění“ na jednoho zaměstnance, a to 36 násobek měsíční průměrné mzdy. Nejedná se tedy o nevyčerpatelnou komoditu a doporučujeme si naplánovat plnění povinného podílu již v počátku roku.

 

Také v letošním roce Vám Scenario nabízí řešení splnění této povinnosti, a to dodávkami služeb a zboží.

Těšíme se na spolupráci a děkujeme, že podporujete zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

 

Váš obchodní partner, Scenario s.r.o.,

člen Asociace Zaměstnavatelů Zdravotně Postižených

Doplňující diskuze k divizi náhradního plnění mohou být i příklady, jak jsme zákazníkům vyšli vstříc, naše činnost v asociaci, případně spolupráce na přípravě k práci atd.

 

To, že jste došli až sem, znamená, že Vás problematika náhradního plnění a zaměstnávání osob se zdravotním postižením skutečně zajímá.

 

Víme, že je to v některých případech ožehavá problematika a značná část společností a subjektů ji posunuje až na poslední chvíli.

 

Právě pro Vás, kteří si nejste jisti, jak náhradní plnění správně a včas (v klidu) řešit, nabízíme zdarma poradenství a konzultaci v této oblasti. Pokud jste se po shlédnutí všech stránek stále nerozhodli, pak stačí napsat na email nahradniplneni@scenario.cz a dostane se Vám odpovědí na Vaše dotazy.

Můžete nás také kontaktovat na tel. čísle 602 704 888, kde se Vám taktéž dostane požadované pomoci.

 

Stále nerozhodnutým partnerům nabízíme, na vyžádání, reference na naše konkrétní odběratele, kde si budete moci ověřit, zda jsme pro Vás Ten pravý partner a dodavatel.

 

Pro naši spolehlivost hovoří, jak jsme Vás již informovali, naše členství v asociaci zaměstnavatelů zdravotně postižených a věřte, že nebylo lehké se mezi členy dostat, hlavně z důvodu nutnosti doložení našich skutečných záměrů, výsledků a referencí.  I díky těmto přísným pravidlům je členů jen něco málo přes 100 a asociace si dává záležet, koho do svých řad přijme.

Představenstvo a členové asociace jsou zváni do klubů a konferencí v poslanecké sněmovně a senátu, kde se projednávají změny navrhovaných zákonů v této problematice. I to svědčí o přínosech členů, a asociace jako takové.

Dalším důležitým aspektem, a známkou pro nás, je úzká spolupráce s úřady práce v Moravskoslezském kraji, kde pomáháme v začlenění uchazečů OZP do pracovního procesu.

Klientům úřadů práce poskytujeme možnost získat pracovní návyky, zkušenosti a příležitost se realizovat.

V budoucnu plánujeme tuto spolupráci více rozšířit a účastnit se celého procesu tzv. pracovní rehabilitace, a ještě více se angažovat v začlenění OZP do pracovního procesu.

 

Spoluprací se Scenario s.r.o. tomu, Vážení partneři, nemalou měrou pomáháte.

 

 

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Váš partner, Scenario s.r.o.

 

 

Sídlo společnosti:

Scenario s.r.o.

Pohraniční 1435/86

703 00 Ostrava

Scenario s.r.o. zapsána v obchodním

rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě,

oddíl C, vložka 55460

IČO: 294 62 177 DIČ:    CZ 294 62 177

Scenario s.r.o., všechna práva vyhrazena. Česká republika 2013-2017 ©